Na co zwracać uwagę przy wyborze pralki?

Pralka do zabudowy czy wolnostojąca? Tania i wyposażona w podstawowe funkcje czy nowoczesna i sterowana smartfonem? Ładowana od przodu czy z góry? Na wybór dobrej pod węglem parametrów i funkcjonalności pralki warto poświęcić więcej czasu, by niedoprane rzeczy nie śniły się po nocach.

Pralki są w ofercie wielu producentów urządzeń AGD. Dlatego wybór nie jest łatwy. W pierwszej kolejności oszacuj widełki cenowe, w których dobrze by było, by mieściła się pralka. A później sprawdź co ma środku. Co ma znaczenie?

Wymiary pralki i ładowność

Często pralka zabudowana jest w kuchni albo w przedpokoju. Może być również zabudowana w łazience – dzięki czemu zyskasz na przykład dodatkową półkę. Wymiary pralki zależą od miejsca, które jest na nią przeznaczone. Do małych łazienek w blokach sprawdzą się pralki otwierane od góry bądź do zabudowy.

Standardowa ładowność pralek to 6 kg. Są również pralki o ładowności mniejszej (4 kg) i większej (7, 8 czy 9 kg).

Ustawienia parametrów i rodzaje programów

Oszczędność na rachunkach to jedno, a drugie to komfort użytkowania. Jakie są plusy wynikające z montażu płyty gazowej bez płomieni?

Większość pralek ma przynajmniej kilka programów. Na uwagę zasługuje program eko, dzięki któremu pralka zużywa mniej wody i prądu. Równocześnie nie spada jakość prania. Ten program jest skuteczny przy średnich zabrudzeniach. Nowoczesne, funkcjonalne pralki mają nawet po kilkanaście programów (pralki Miele- 17 programów).

Samodzielne programowanie pralki umożliwia dostosowanie parametrów do rodzaju prania i intensywności zabrudzeń (temperatury, wirowania). W części modeli jest możliwość ustawienia startu prania. Wyświetlany jest postęp w praniu, również w zabudowanych pralkach (na podłodze).

PRALKA HOME PROFESSIONAL WAX32EH0BY MADE IN GERMANY 10KG / 1600 OBR./MIN.

Oszczędna dla portfela i uszu

Producenci mają swoje patenty na coraz cichsze pralki. Przykładem Bosch oferuje pralki z innowacyjną konstrukcją silnika Antivibration Design (48/74 dB). Istotna jest również klasa energetyczna (pamiętaj o zmianie oznaczeń) oraz jak najniższe zużycie wody.

Oryginalny design- pralka wolnostojąca

Pralki wolnostojące swoją estetyką powinny wpisywać się w charakter wnętrza. Na szczęście producenci dbają nie tylko o mocny środek, ale też o wizualną stronę. Wolnostojące pralki Bosch, Grundig czy Miele cechuje niebanalna stylistyka i ponadczasowy design. Część modeli posiada podświetlany bęben, co jest nie tylko praktyczne, ale i wizualnie atrakcyjne.

Funkcje pralek, które polubi każdy!

Efektem pracy dobrej pralki jest czyste, pachnące i niewygniecione pranie! Pralkę kupuje się zazwyczaj raz na długie lata, dlatego na tym sprzęcie nie opłaca się oszczędzać. Warto zainwestować w nowoczesny model, wyposażony w liczne funkcje. Które są najbardziej przydatne?

  • Dołożenie prania, gdy pralka została już włączona.
  • Funkcja pary – dzięki niej ubrania, pościel nie są wygniecione. To również możliwość szybkiego odświeżenia ubrań.
  • Czujniki wody, dostosowują ilość litrów do załadunku=oszczędność.
  • Sterowanie smartfonem- uruchom pralkę zdalnie. Dzięki tej funkcji łatwiej zdiagnozować awarię.
  • Automatyczne dozowanie środków, to kolejna oszczędność.

Dobra pralka to oszczędność w każdej dziedzinie. Za oszczędnością często idzie nowoczesność, a to zadowolenie z jakości prania. Sprawdź naszą ofertę najlepszych modeli na rynku: Pralki wolnostojące najlepszych marek – PlatformaAGD.pl

Scroll to Top